سوپر اسپرت های هندی در راهند؛ DC Design TCA در اتو اکسپو معرفی شد – دیجیاتو – دانلود انواع نرم افزار

به سال ۲۰۱۲ و نمایشگاه خودروی Auto Expo هند باز می گردیم، جایی که استودیوی طراحی DC Design از کوپه ای اسپرت با نام DC Avanti رونمایی کرد
به سال ۲۰۱۲ و نمایشگاه خودروی Auto Expo هند باز می گردیم، جایی که استودیوی طراحی DC Design از کوپه ای اسپرت با نام DC Avanti رونمایی کرد. این خودرو به یک موتور ۲ لیتری ساخت رنو که در نسخه استاندارد ۲۵۰ و در نسخه های سفارشی ۳۱۰ اسب بخار قدرت داشت، مجهز شده بود. به لطف این موتور و گیربکس شش سرعته دستی DC Avanti می توانست به نهایت سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

با تکیه بر این پیشرانه، TCA برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به ۴٫۵ ثانیه زمان نیاز دارد. درباره نهایت سرعت این خودرو حرفی به میان نیامده، اما به نظر می رسد همانند آوانتی یک محدود کننده الکترونیکی اجازه عبور از مرز ۲۰۰ کیلومتر در ساعت را نخواهد داد.

DC-Design-Avanti

این خودرو نیروی خود را بجای موتور ۲ لیتری قبلی، از یک موتور ۳٫۸ لیتری V6 که ۳۲۰ اسب بخارقدرت دارد، دریافت می کند. وظیفه انتقال قدرت به چرخ ها نیز بر عهده یک گیربکس شش سرعته خودکار که اخیرا توسعه یافته، گذاشته شده است.

طبق برنامه ریزی هندی ها، TCA به تعداد ۲۹۹ دستگاه تولید شده و با قیمت ۶۱ هزار دلار به فروش خواهد رسید. جالب اینکه تاکنون ۶۰ دستگاه از این خودرو فروخته شده و از اکتبر امسال تحویل آنها آغاز خواهد شد.

DC Design TCA 2

حال با گذشت ۶ سال از آن تاریخ DC Design باز هم با یک کوپه اسپرت دیگر در اتو اکسپو ۲۰۱۸ حضور یافته است. این خودروی هیجان انگیز با برگرفتن حروف ابتدایی کلمات تیتانیوم، کربن و آلومینیوم TCA نامگذاری شده و در واقع جانشین DC Avanti محسوب می شود.

dc-tca (1)

DC Design TCA 2

به لحاظ ظاهری TCA را می توان ترکیبی از چند سوپر اسپرت مطرح این روزهای صنعت خودروی جهان توصیف نمود. این مساله چندان هم بیراه نیست، زیرا آنطور که مقامات استودیوی DC Design اعلام کرده اند، TCA بر پایه فراری لافراری و پاگانی زوندا طراحی شده است. البته در این بین شباهت هایی با مدل های دیگری مثل Zenvo ST1 و هوندا/آکیورا NSX نیز دیده می شود.

DC Design TCA

کوپه TCA بر اساس مدل آوانتی شکل گرفته، اما برای دستیابی به عملکردی بهتر، تغییرات زیادی در پلتفرم آن داده شده؛ به همین خاطر اسپرت جدید هندی ها عریض تر و طولانی تر شده است.

این ارقام اگر چه در حد و اندازه های استانداردهای جهانی نیستند، اما قطعا برای صنعت خودروسازی هند یک دستاورد بزرگ به حساب آمده و نوید آینده ای روشن می دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *