آیا کنسول های بازی در نسل بعدی گران تر خواهند شد؟ – دیجیاتو – دانلود انواع نرم افزار

هر چقدر که سخت افزار کنسول های بازی های ویدیویی قوی تر می شود، هزینه ساخت و پشتیبانی از این دستگاه ها نیز، بیشتر خواهد شد
می توان این موضوع را باور داشت که کنسول های ۵۰۰ دلاری، از بازار کوچک تری نسبت به کنسول های ارزان تر بهره خواهند برد. اما آیا به نظر شما و با توجه به عرضه ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۴ در فاصله یک ساله، مفهوم نسل بعدی کنسول ها نیز به صورت فعلی، اتفاق خواهد افتاد؟

مایکل پچر در این باره می گوید: «بعضی ها علاقه ای به خرج مبلغی بیش از ۳۰۰ یا ۴۰۰ دلار برای خرید کنسول جدید ندارند و شاید خرید یک دستگاه تلویزیون ۴K با قیمت مشابه ۵۰۰ دلار که ده سال آن ها را از خرید نمایشگر معاف می کند را ترجیح می دهند و این موضوع به دلیل عمر کمتر کنسول ها نسبت به تلویزیون ها، موضوعی منطقی به شمار می رود.»

به عقیده او، موفقیت ایکس باکس وان ایکس به این معنا خواهد بود که گیمر ها، در حال حاضر، علاقه زیادی به حضور سخت افزارهای قدرتمند روی کنسول های خود داشته و حاضرند تا برای خرید کنسول قوی تر، پول بیشتری را هزینه کنند.

او به شکست پلی استیشن ۳ در ابتدای عرضه خود که با قیمت ۶۰۰ دلاری و فروش کم کنسول ایکس باکس وان که در ابتدا با قیمت ۵۰۰ دلار به همراه کینکت عرضه شده بود، اشاره می کند.

مایکل پچر، تحلیلگر نام آشنای صنعت بازی های ویدیویی به این موضوع اعتقاد دارد که عرضه کنسول های خانگی با قیمتی بیش از ۵۰۰ دلار، کار اشتباهی خواهد بود، زیرا در گذشته، چنین حرکت هایی بارها با شکست مواجه شده اند.

هر چقدر که سخت افزار کنسول های بازی های ویدیویی قوی تر می شود، هزینه ساخت و پشتیبانی از این دستگاه ها نیز، بیشتر خواهد شد. کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان در زمان عرضه هر کدام به ترتیب ۴۰۰ و ۵۰۰ دلار (ایکس باکس وان در ابتدای کار همراه با کینکت عرضه می شد) قیمت داشتند و آیا با افزایش قدرت فنی کنسول ها در نسل بعدی، این مقدار قیمت به رقمی مانند ۵۰۰ دلار و یا حتی بیشتر از آن خواهد رسید؟

همچنین آقای پچر در ادامه به این موضوع اشاره کرد که به عقیده او، در ادامه شاهد عرضه کنسول های نسل جدید به صورت از هم گستته نخواهیم بود و این روش مانند نسل جدید، در تاریخی تقریباً مشابه اتفاق خواهد افتاد.

او همچنین به این موضوع اعتقاد دارد که میزان فروش ایکس باکس وان ایکس که قیمتی معادل ۵۰۰ دلار دارد، روی عرضه کنسول هایی با این قیمت در آینده، تاثیر گذار خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *